Informacje ogólne

Konsultacje społeczne to forma dialogu, którą prowadzą władze miasta z mieszkańcami po to, by poznać ich opinię na temat różnych istotnych kwestii. Ważnym elementem konsultacji jest rozpoznanie potrzeb mieszkańców  oraz zbudowanie poczucia współodpowiedzialności mieszkańców za miasto.

W ramach konsultacji społecznych przedstawia się mieszkańcom zamierzenia czy plany bezpośrednio lub pośrednio ich dotyczące. Zamierzenia poddawane konsultacjom mogą dotyczyć zmian prawnych, zmian organizacji życia publicznego, przeprowadzenia inwestycji, sposobu rozwiązania ważnego problemu społecznego lub innych działań, których powodzenie w dużej mierze zależy od akceptacji ze strony mieszkańców.

.

Przepisy, które regulują przeprowadzanie konsultacji społecznych w Tychach:

Uchwała

UCHWAŁA NR XXXII/617/21 RADY MIASTA TYCHY z dnia 28 października 2021 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami miasta Tychy

Zarządzenie

ZARZĄDZENIE NR 0050/5/24 PREZYDENTA MIASTA TYCHY z dnia 5 stycznia 2024 r. w sprawie wprowadzenia procedury przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami przez wydziały Urzędu Miasta i jednostki organizacyjne miasta Tychy oraz wzory wniosków i ogłoszenia o przeprowadzenie konsultacji, a także wzór wyników z przeprowadzonych konsultacji

.

Do pobrania:

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. do zapewnienia bezpieczeństwa. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X