O projekcie

Od sierpnia 2020 roku fundacja Internationaler Bund Polska realizuje na zlecenie Urzędu Miasta Tychy projekt Tyskie Centrum Wolontariatu.

Tyskie Centrum Wolontariatu promuje ideę wolontariatu! Chcemy, aby idea pomagania docierała do jak największej liczby mieszkańców Tychów. Wolontariat jest dla każdego - bez względu na wiek, wykształcenie czy zainteresowania. Jest dla nas także ważne, aby organizacje pozarządowe i instytucje współpracowały z wolontariuszami w profesjonalny sposób.

Nasze działania skupiają się na tworzeniu mostu pomiędzy organizacjami a osobami zainteresowanymi podjęciem wolontariatu. Angażujemy, motywujemy i przygotowujemy wolontariuszy do podjęcia pracy na rzecz organizacji. Wspieramy podmioty przyjmujące wolontariuszy, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Współpracujemy ze szkolnymi kołami wolontariatu. Promujemy także ideę wolontariatu zagranicznego.

W ofercie Centrum możecie znaleźć:

  • warsztaty, szkolenia dla wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu w organizacjach i instytucjach realizujących program wolontariatu pracowniczego;
  • szeroki wachlarz doradztwa dla NGO- sów i instytucji z zakresu współpracy z wolontariuszami;
  • bazę wolontariuszy chętnych do działania;
  • bazę ofert wolontariatu;
  • spotkania, szkolenia promujące i zachęcające do wolontariatu;
  • aktualności o akcjach, grach, zabawach organizowanych przez i dla wolontariuszy;

Zachęcamy do współpracy i czekamy na Was!

Zadanie publiczne pod nazwą Tyskie Centrum Wolontariatu jest współfinansowane z budżetu Miasta Tychy, a realizuje je Fundacja Internationaler Bund Polska.


           
logo tcw

    
TYCHY DOBRE MIEJSCE 2023 RGB
              logotyp Fundacja IB Polska

 

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. do zapewnienia bezpieczeństwa. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X