Zostaw 1,5% w Tychach

Uwaga! Kompletujemy listę tyskich OPP

Wiadomość dla OPP uprawnionych do 1,5% podatku za rok 2023
Jak co roku będziemy wspierać tyskie organizacje pozarządowe uprawnione do pozyskiwania 1,5% podatku za rok 2023.
Na stronie Ministerstwa pojawił się aktualny wykaz, proszę sprawdzić czy jesteście https://niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/, ponieważ na jego podstawie przygotujemy informację dla mieszkańców.
Ważne!
Prosimy tyskie oddziały/koła organizacji OPP, które posługują się numerem KRS swojej organizacji "matki" do zgłoszenia się poprzez wysłanie e-mail na adres do 3 stycznia 2024 r. o treści:
nazwa organizacji:
nazwa oddziału/koła:
numer KRS:
cel szczegółowy do wpisania w zeznaniu podatkowym:
krótki opis celu na jaki wydatkowane są środki z nazbieranego podatku:
oświadczenie, że "Organizacja, której jesteście oddziałem/kołem przekazuje Wam zebrane środki finansowe, gdy w zeznaniu podatkowym wskazany jest cel szczegółowy dedykowany tyskiemu podmiotowi".
W kampanii informacyjnej, skierowanej do mieszkańców miasta Tychy, wspieramy tylko te organizacje, które spełniły ustawowe obowiązki, aby uzyskać status OPP.

1,5% dla naszych organizacji

W okresie rozliczeń podatkowych zachęcamy mieszkańców, aby przekazali 1,5 % podatku dochodowego na rzecz tyskich organizacji pożytku publicznego (OPP). To o tym jest kampania miejska: „Zostaw 1,5% w Tychach”.

SPOT

Aby przybliżyć ideę przekazywania % podatku dla OPP został nakręcony krótki film, który jest dostępny na kanale You Tube Miasta Tychy, w którym wystąpili: Andrzej DZIUBA - Prezydent Miasta Tychy, mim Ireneusz KROSNY oraz dyrygent  Marek MOŚ z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. do zapewnienia bezpieczeństwa. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X