Jak i gdzie zostać wolontariuszem

Wolontariuszem może być każdy, kto ukończył trzynaście lat. W młodszym wieku można się udzielać wolontarystycznie w grupach np. pod opieką nauczyciela.

Jeśli jesteś niepełnoletni, musisz uzyskać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na podjęcie takiej działalności.
Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną, jesteś na emeryturze, pracujesz zawodowo – Ciebie również potrzebujemy. Jest wiele miejsc i osób, które czekają na Twoją pomoc, uśmiech, zawsze jest praca, którą możesz wykonać.

Jako wolontariusz/ka możesz działać w różnych organizacjach pozarządowych (stowarzyszeniach, fundacjach) i instytucjach publicznych (np. biblioteki, muzea).

Jako wolontariusz/ka możesz przywołać uśmiech na twarzach chorych dzieci, spędzać czas z osobami samotnymi, pomagać bezdomnym zwierzętom, działać przy organizacji imprez sportowych i kulturalny oraz wiele, wiele więcej…

Zapraszamy do kontaktu z Tyskim Centrum Wolontariatu, pokażemy Ci jak i gdzie możesz zostać wolontariuszem. Z każdym kandydatem na wolontariusza chcemy porozmawiać na spotkaniu indywidualnym, na którym przedstawimy również dostępne oferty wolontariatu w Tychach. Centrum oferuje również szkolenia wprowadzające dla nowych wolontariuszy. Kontakt z nami.

 

Do pobrania

 

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X