POPRZEDNIA EDYCJA: Budżet obywatelski na rok 2024

ZAGOSPODAROWANIE PODWÓREK

ZAGOSPODAROWANIE TERENU PRZY UL. SIKORSKIEGO (TEREN POMIĘDZY PRZEDSZKOLEM NR 17 I SP NR 7)

DzielnicaOSIEDLA T, W
Numer projektu X/142
Lokalizacja ul. Tołstoja i Sikorskiego, teren pomiędzy Przedszkolem nr 17 i SP nr 7
Autor Żaneta Śpiewak
Szacunkowy koszt zadania 110 000 zł
Opis Celem projektu jest uporządkowanie terenu poprzez usunięcie rachitycznych krzewów, uzupełnienie ziemi, dosianie trawy przy ścieżkach, wprowadzenie nowych nasadzeń.  Ponadto mając na uwadze kompleksową koncepcję zagospodarowania, sprzyjającą formie wypoczynku biernego planuje się zakupić i zamontować: leżaki, kosze na śmieci oraz  dwa stoły do  gry w szachy. Jest to miejsce, które stanowi dojście do szkoły i przedszkola, dlatego z realizacji projektu skorzystają nie tylko mieszkańcy osiedla, ale także dzieci i rodzice przywożący je z innych części miasta.  Zadanie przyczyni się do podniesienia estetyki osiedla, a mieszkańcy zyskają kolejną piękną przestrzeń do odpoczynku i miłego spędzenia czasu wolnego.
Mapa
Plakat

ZAGOSPODAROWANIE PODWÓRKA POMIĘDZY ULICAMI: ESTETYCZNĄ, ELFÓW, EJSMONDA, NIEPODLEGŁOŚCI

DzielnicaOSIEDLE E
Numer projektu X/121
Lokalizacja podwórko pomiędzy ulicami: Estetyczną, Elfów, Ejsmonda, Niepodległości
Autor Tomasz Barczyński, Mateusz Misiak
Szacunkowy koszt zadania 172 579 zł
Opis W ramach zadania zostanie wykonana wymiana opraw w istniejących latarniach, demontaż starego boiska, wymiana dwóch słupków na pranie na  estetyczną suszarkę na pranie, wyrównanie terenu po piaskownicy oraz nasadzenia. Ponadto środki finansowe zostaną przeznaczone na koncepcję zagospodarowania zieleni i nasadzenia. Realizacja projektu pozwoli na stworzenie miejsca zielonego, przyjaznego mieszkańcom. Spędzanie czasu na podwórku umożliwi zacieśnienie relacji sąsiedzkich.
Mapa
Plakat

ZAGOSPODAROWANIE TERENU WOKÓŁ UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

DzielnicaOSIEDLE C
Numer projektu X/114
Lokalizacja ul. Ciasna 3
Autor Teresa Janeczko, Longina Giedwiłło
Szacunkowy koszt zadania 80 000 zł
Opis W ramach zadania środki finansowe obejmować będą koszty: nasadzeń, zakupu donic betonowych i ławek, montażu ekranu z bluszczu obok altany śmietnikowej oraz wiaty na rowery. W zakresie remontu ławek na murku przy budynku będzie dokonana wymiana desek. Dobór urządzeń i roślin będzie zgodny z zapisami „Systemu Zarządzania Publicznymi Terenami Zielonymi Miasta Tychy”. Montaż zadaszonej wiaty na rowery zapewni mieszkańcom i słuchaczom UTW możliwość bezpiecznego pozostawienia rowerów, w miejscu chroniącym przed warunkami atmosferycznymi i kradzieżą. Dzięki realizacji projektu mieszkańcy zyskają nową przestrzeń do odpoczynku.
Mapa
Plakat

ZAGOSPODAROWANIE PODWÓRKA PRZY UL. BUKOWEJ 1-5, UL. BUDOWLANYCH 10 – 12 I BIBLIOTECZNEJ 8-18

DzielnicaOSIEDLE B
Numer projektu X/105
Lokalizacja ul. Bukowej 1-5, ul. Budowlanych 10 – 12 i Bibliotecznej 8-18
Autor Joanna Sonik
Szacunkowy koszt zadania 80 000 zł
Opis

Zakres zadania obejmować będzie wykonanie chodnika, nasadzeń oraz zakup i montaż ławek i koszy na śmieci. Zadanie istotnie podniesie walory estetyczne oraz komfort mieszkańców, a także umożliwi systematyczne utrzymanie porządku.

Mapa
Plakat

ZAGOSPODAROWANIE TERENU PRZY UL. BIBLIOTECZNEJ 27- 33, UL. BOHATERÓW WARSZAWY 5-8 ORAZ UL. BATOREGO 22-28

DzielnicaOSIEDLE B
Numer projektu X/103
Lokalizacja przy ul. Bibliotecznej 27- 33, ul. Boh. Warszawy 5-8 oraz ul. Batorego 22-28
Autor Rafał Popiel
Szacunkowy koszt zadania 95 500 zł
Opis W ramach zadania zostaną wykonane m.in.: nasadzenia zieleni, remont schodów oraz montaż lampy. Dzięki realizacji zadania teren zostanie uporządkowany i stanie się miejscem atrakcyjnym dla mieszkańców. Ponadto realizacja projektu znacząco wpłynie na poprawę komfortu życia mieszkańców tego podwórka oraz ich bezpieczeństwo.
Mapa
Plakat

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. do zapewnienia bezpieczeństwa. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X