POPRZEDNIA EDYCJA: Budżet obywatelski na rok 2020

SKWERY, TERENY REKREACYJNY, ZIELEŃ

Strefa Chiloutu - zakup i montaż leżaków na osiedlu Cztery Pory Roku

Dzielnica

Osiedla K, L, Cztery Pory Roku

Tytuł Strefa Chiloutu - zakup i montaż leżaków na osiedlu Cztery Pory Roku
Lokalizacja   teren przy placu zabaw Kinderlandia i tyrolce na osiedlu Cztery Pory Roku  
Autor   Piotr Solik
Szacunkowy koszt realizacji zadania   82 000,00 zł
Opis   Projekt zakłada stworzenie miejskiej strefy relaksu - miejsca dla chcących odpocząć od zgiełku. Strefa składałaby się z odpowiednio zaaranżowanych leżaków i małych stoliczków (dodatkowo kosze na śmieci). Celem projektu jest zaoferowanie odpowiednio przystosowanego miejsca zarówno dla spacerowiczów, turystów, rowerzystów i biegaczy pragnących odpocząć w letnie dni i wieczory w miłym towarzystwie.

Nasadzenia na rondzie przy ulicach Goździków i Skotnica

 

 

Dzielnica

Wartogłowiec, Zwierzyniec (część wschodnia)

Tytuł Nasadzenia na rondzie przy ulicach Goździków i Skotnica
Lokalizacja   ul. Goździków, ul. Skotnica,
Autor   Gertruda Machulec
Szacunkowy koszt realizacji  zadania   20 000 zł
Opis

  Projekt zakłada zagospodarowanie ronda o  powierzchnię ok.200m2 u zbiegu ulic: Gożdzików i Skotnicy. W ramach projektu planuje się obsadzenie ronda roślinami takimi jak, np.: azalia, róża, jałowiec oraz wysypanie żwirkiem. Ostateczny plan nasadzeń zostanie przygotowany przez tyskiego architekta krajobrazu. Wnioskodawczyni w dalszej kolejności planuje wystąpienie z wnioskiem o nadanie imienia rondu.

Hamaki miejskie w Parku Suble

 

 

Dzielnica

Glinka, Suble

Tytuł Hamaki miejskie w Parku Suble
Lokalizacja   Park Suble u zbiegu ulic: Żwakowskiej i Husarii Polskiej
Autor   Michał Kasperczyk
Szacunkowy koszt realizacji zadania   47 600 zł
Opis   Projekt zakłada rozstawienie hamaków w Parku Suble, jako ciekawej alternatywy dla ławek oraz jako nowoczesny element małej architektury stanowiący atrakcję dla mieszkańców.

Więcej drzew na os. D nasadzenie drzew przy skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego z ul. Darwina

 

 

DzielnicaOsiedle D
Tytuł Więcej drzew na os. D nasadzenie drzew przy skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego z ul. Darwina
Lokalizacja   skrzyżowanie ul. Dąbrowskiego z ul. Darwina
Autor   Michał Lorbiecki
Szacunkowy koszt zadania   16 200  zł
Opis   Projekt zakłada nasadzenia drzew alejowych o wąskich konarach między jezdniami i chodnikiem. Zadanie ma na celu poprawę jakości powietrza w mieście, estetyki oraz bezpieczeństwa.

Nasadzenia przy ul. Prostej i ul. Junaków

 

 

Dzielnica

Paprocany, osiedla P, O1, T1, W (część wschodnia)

Tytuł Nasadzenia przy ul. Prostej i ul. Junaków
Lokalizacja   ul. Jagiełły nr 52-110
Autor   Sebastian Zupok
Szacunkowy koszt realizacji zadania   18 500 zł
Opis   Projekt zakłada rewitalizację poprzez założenie trawnika wraz z nasadzeniami drzew i krzewów przy ul. Junaków i ul. Prostej.

Warunki głosowania

  • Głosować mogą osoby zamieszkałe w Tychach (bez względu na wiek) – posiadające pobyt stały, pobyt czasowy lub wpis do stałego rejestru wyborców Miasta Tychy.,
  • Wyłączone z głosowania są osoby pozbawione praw obywatelskich, ubezwłasnowolnione oraz wpisane do rejestru wyborców innej gminy,
  • Osoby nie posiadające numeru PESEL, a zamieszkałe w Tychach (posiadające pobyt stały, pobyt czasowy lub wpis do stałego rejestru wyborców Miasta Tychy) mogą głosować jedynie osobiście lub korespondencyjnie,
  • Głosowanie na zadania ogólnomiejskie dotyczące całego miasta odbywa się na formularzu papierowym lub formularzu elektronicznym do głosowania poprzez rozdysponowanie przy odpowiednich projektach od 1 do 10 punktów z łącznej maksymalnej puli 10 punktów, jakimi dysponuje każdy mieszkaniec. Możliwe jest oddanie całej puli punktów na jeden projekt,
  • Głosowanie na zadania ogólnomiejskie dotyczące określonego rejonu miasta odbywa się na formularzu papierowym lub formularzu elektronicznym do głosowania poprzez rozdysponowanie przy odpowiednich projektach od 1 do 10 punktów z łącznej maksymalnej puli 10 punktów, jakimi dysponuje każdy mieszkaniec. Możliwe jest oddanie całej puli punktów na jeden projekt.

Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie głosowania.

Czas na promocję!

Popierasz wybrane projekty? Chcesz by Twoi znajomi również je wsparli? Zadbaj o to, aby dowiedziało się o nich jak najwięcej osób. Udostępnij je na swoim serwisie społecznościowym lub wyślij linka swoim znajomym.

 

Pełny regulamin dostępny tutaj

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X