POPRZEDNIA EDYCJA: Budżet obywatelski na rok 2023

PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE

BUDOWA PARKINGU PRZY SP 40 PRZY UL. ZGRZEBNIOKA 45

Projekt ogólnomiejski
Identyfikator IX/1
Lokalizacja Teren przed wejściem głównym do budynku Szkoła Podstawowa nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi
im. gen. J. Ziętka przy ul. Zgrzebnioka 45
Autor Bisaga Ryszard
Szacunkowy koszt zadania 260 000 zł
Opis Projekt zakłada zwiększenie liczby ogólnodostępnych miejsc parkingowych. W ramach zadania powstaną nowe miejsca postojowe wraz z opaską bezpieczeństwa oraz remont chodnika. Zadanie wpłynie na poprawę funkcjonowania szkoły i estetykę osiedla. Ponadto realizacja zadania wpłynie bezpośrednio na bezpieczeństwo w ruchu drogowym zarówno osób kierujących pojazdami, jak i pieszych zmierzających do szkoły. Z zadania skorzystają nie tylko mieszkańcy tego terenu, ale także rodzice dowożący dzieci do szkoły.
Mapa

 

KWIATOWY OGRÓD PRZY PRZEDSZKOLU NR 29 PRZY UL. HUBALA 7

Projekt ogólnomiejski
Identyfikator IX/2
Lokalizacja ogólnodostępny plac zabaw przy Przedszkolu nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Hubala 7
Autor Borecka Agnieszka
Szacunkowy koszt zadania 100 000 zł
Opis Projekt zakłada stworzenie przestrzeni do wypoczynku oraz edukacji przyrodniczej poprzez nasadzenia zieleni na terenie przedszkola i wokół ogrodzenia. Dzięki realizacji zadania dzieci będą mogły obserwować naturalne procesy związane ze zmianą pór roku oraz wegetacją roślin. Projekt poprawia walory estetyczne otoczenia Przedszkola nr 29 i jego ogrodu oraz zniweluje hałas pochodzący z pobliskich, ruchliwych ulic. Zadanie będzie służyło dzieciom i rodzicom odwiedzającym plac zabaw, korzystającym z przedszkola oraz mieszkańcom pobliskich bloków.
Mapa Tutaj wstaw link do mapy

BIEGAJ Z NAMI - BUDOWA BIEŻNI I SKOCZNI PRZY SP 36 PRZY UL. DE GAULLE’A 18

Projekt ogólnomiejski
Identyfikator IX/3
Lokalizacja Szkoła Podstawowa 36 przy ul. de Gaulle’a 18
Autor Frączek Magdalena, Jurczyński Szymon
Szacunkowy koszt zadania 260 000 zł
Opis Projekt zakłada budowę ogólnodostępnego obiektu sportowego, który daje możliwość czynnego wypoczynku oraz promowania zdrowego stylu życia. W ramach projektu powstanie bieżnia sportowa o długości 60 m oraz skocznia do skoków w dal. Realizacja projektu przyczyni się do rozwoju infrastruktury sportowej placówki oraz pozwoli na podniesienie atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego. Z obiektu będą mogły korzystać dzieci i młodzież uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 36 oraz wszyscy mieszkańcy.
Mapa

ZIELONY KĄCIK DO NAUKI I ODPOCZYNKU PRZY SP NR 3 PRZY UL. WOJSKA POLSKIEGO 10

Projekt ogólnomiejski
Identyfikator IX/4
Lokalizacja Szkoła Podstawowa nr 3 przy ul. Wojska Polskiego 10
Autor Gasz Ewa, Świeca Wiesława
Szacunkowy koszt zadania  85 000 zł
Opis Projekt zakłada zagospodarowanie terenu zielonego placówki poprzez utworzenie na otwartej przestrzenie zielonego kącika do nauki i odpoczynku. W ramach zadania zostanie wykonana m.in.: dokumentacja projektowa, przygotowanie terenu, zakup stołów z krzesłami, kosza na śmieci, wykonania nasadzeń, postawienia ażurowych ścianek (pod roślinność pnącą) oraz donic drewnianych. Obiekt będzie wykorzystywany do prowadzenia zajęć dydaktycznych, a poza godzinami pracy placówki udostępniany nieodpłatnie mieszkańcom miasta.
Mapa

MŁODE TALENTY XXXI EDYCJA

Projekt ogólnomiejski
Identyfikator IX/5
Lokalizacja Teatr Mały Tychy, II liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida
Autor Glenszczyk Michał
Szacunkowy koszt zadania 40 000 zł
Opis Projekt zakłada organizację 31 edycji konkursu „Młode Talenty” wraz z koncertem finałowym. Celem zadania jest wspomaganie działań i przedsięwzięć artystycznych, wspieranie utalentowanych uczniów oraz umożliwienie promocji ich twórczości na arenie międzyszkolnej w trzech kategoriach: scenicznej, plastycznej oraz literackiej. Konkurs skierowany jest do młodzieży z województwa śląskiego z naciskiem na młodzież szkół powiatu tyskiego. Daje on możliwość zaprezentowania się na scenie zespołom muzycznym, teatralnym oraz artystom indywidualnym.
Mapa Tutaj wstaw link do mapy

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. do zapewnienia bezpieczeństwa. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X