POPRZEDNIA EDYCJA: Budżet obywatelski na rok 2022

PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE

Projekt ogólnomiejski - Wieczór światła nad Paprocanami

 

Tytuł Wieczór światła nad Paprocanami
Lokalizacja Dzika Plaża na Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany
Autor Michał Kasperczyk, Krzysztof Król, Barbara Konieczna
Szacunkowy koszt zadania 120 000 zł
Opis W ramach projektu na Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany zostanie zorganizowana impreza, podczas, której odbędzie się szereg wydarzeń związanych ze światłem, mappingiem, sztuką i ogniem. Planuje się zorganizować atrakcje, obejmujące: pokazy multimedialne z muzyką, pokazy laserów oraz ognia. Zadanie stanie się okazją do integracji mieszkańców, współuczestnictwa w życiu kulturalnym oraz formą przyjemnego spędzenia czasu wolnego.

Projekt ogólnomiejski - Poidełka w Tychach

 

Tytuł Poidełka w Tychach
Lokalizacja plac Baczyńskiego oraz Park Niedźwiadków
Autor Magdalena Kilian, Tomasz Budziosz
Szacunkowy koszt zadania 54 000 zł
Opis Projekt zakłada montaż 2 poidełek: na placu Baczyńskiego oraz w Parku Niedźwiadków. Projekt ma na celu zapewnienie mieszkańcom dostępu do bieżącej wody pitnej. Woda odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu, a nieograniczony dostęp do wody dla mieszkańców przyczyni się do wyrobienia nawyku gaszenia pragnienia podczas upałów. Ponadto punkty z bezpłatną, ogólnodostępną wodą pitną pozwalają ugasić pragnienie dzieciom oraz osobom z niepełnosprawnościami, a także osobom o ograniczonym budżecie. Poidełka mają korzystny wpływ na środowisko naturalne przyczyniając się do zmniejszania się liczby zużywanych butelek plastikowych.

Projekt ogólnomiejski - Akcja kastracja i sterylizacja dla psów i kotów

 

Tytuł Akcja kastracja  i sterylizacja dla psów i kotów
Lokalizacja na terenie miasta
Autor Aleksandra Malinowska
Szacunkowy koszt zadania 100 000 zł
Opis Projekt zakłada finansowanie mieszkańcom Miasta zabiegów sterylizacji/kastracji kotów i psów oraz wszczepianie elektronicznych identyfikatorów („chipowanie”). Realizacja projektu prowadzi do ograniczenia możliwości rozmnażania psów i kotów, a także umożliwia szybką identyfikację zwierząt zagubionych lub porzuconych. Celem zadania jest zapobieganie problemowi bezdomności zwierząt domowych na terenie gminy. Projekt ograniczy liczbę kotów i psów, które trafią do tyskiego schroniska oraz cierpienie zwierząt.

Projekt ogólnomiejski - Ligwistyczna papuga – warsztaty nt. kultury żywego słowa

 

Tytuł Ligwistyczna papuga – warsztaty nt. kultury żywego słowa
Lokalizacja na terenie miasta
Autor Monika Szydłowiecka
Szacunkowy koszt zadania 19 500 zł
Opis Celem zadania jest przeprowadzenie przez wykwalifikowanych ekspertów warsztatów, stworzenie publikacji oraz przygotowanie ogólnodostępnych dla mieszkańców materiałów online na temat kultury żywego słowa, poprawności językowej, dykcji. Dzięki realizacji zadania dzieci i młodzież uświadomią sobie znaczenie kultury żywego słowa, zaczną prawidłowo posługiwać się językiem polskim, wzbogacą słownictwo oraz udoskonalą dykcję. Zarówno publikacja jak i materiały online będą dostępne dla wszystkich mieszkańców miasta zainteresowanych tematem prawidłowej wymowy.

Projekt ogólnomiejski - Remont chodnika w Parku Górniczym

 

Tytuł Remont chodnika w Parku Górniczym
Lokalizacja Park Górniczy
Autor Błażej Szyja, Marcin Szyja
Szacunkowy koszt zadania 250 000 zł
Opis Projekt zakłada remont alejek w Parku Górniczym. Realizacja zadania ułatwi komunikację pieszych. Na realizacji projektu skorzystają wszyscy mieszkańcy przemieszczający się po parku, zwłaszcza osoby z wózkami. Zadanie istotnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa osób poruszających się alejkami oraz na podniesienie walorów estetycznych otoczenia.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X