Zanim przekażemy do konsultacji projekt Programu Współpracy na rok 2026 (planowany termin na wrzesień / październik), prosimy organizacje pozarządowe o zgłaszanie nowych zadań priorytetowych, które – Waszym zdaniem – są najistotniejsze i najbardziej potrzebne mieszkańcom.
Czym są zadania priorytetowe?
To obszary, w których Miasto planuje współpracę z organizacjami pozarządowymi. Ich realizacja wspiera rozwój społeczności lokalnej oraz samych organizacji.
Przykładowe zadania z obecnego Programu:
- współorganizacja imprez sportowo-rekreacyjnych,
- organizacja i prowadzenie działań w zakresie poprawy jakości życia mieszkańców miasta,
- prowadzenie działań na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami,
- organizowanie działań w zakresie promocji postaw ekologicznych,
- prowadzenie działań na rzecz osób starszych zapobiegających wykluczeniu społecznemu, w tym cyfrowemu,
- prowadzenie działań w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych,
- prowadzenie dziennych ośrodków wsparcia dla osób po 60 roku życia,
- prowadzenie działań na rzecz integracji cudzoziemców przyjeżdżających i osiedlających się w Tychach.
NGO-sy jeśli macie pomysł na nowe zadanie priorytetowe?
Podzielcie się nim wraz z krótkim uzasadnieniem – Wasze głosy pomogą nam lepiej dostosować program do realnych potrzeb społeczności.
UWAGA! Zebrane informacje przekazane zostaną do wydziałów UM i posłużą one do dalszych prac nad projektem Programu Współpracy. W razie potrzeby zostanie zorganizowane spotkanie na którym będzie możliwość zaprezentowania swoich pomysłów!
Na propozycje czekamy do 11 sierpnia 2025 r.
Obecnie obowiązujący Program: https://bip.umtychy.pl/programy-ngo/2025/1
Swoje sugestie (poprzez wypełnienie załączonego formularza) możecie dostarczyć osobiście lub przesłać: mailowo: ngo@umtychy.pl
Masz pytania? Skontaktuj się z nami: 32 776 34 55 lub ngo@umtychy.pl
FORMULARZ