POMYSŁY MŁODZIEŻY ZREALIZOWANE W VI EDYCJI MŁODZIEŻOWEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO W ROKU 2023

POMYSŁY MŁODZIEŻY ZREALIZOWANE W VI EDYCJI MŁODZIEŻOWEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO W ROKU 2023

 banner www MBO 2

Dzięki MBO, w ubiegłym roku młodzi Tyszanie z 9 publicznych ponadpodstawowych placówek oświatowych zrealizowali swoje pomysły łącznie za 90 tysięcy złotych.

Zespół Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka przy ul. Wejchertów 20

Uczniowie I LO wybrali do realizacji projekt pod nazwą „Zjednoczeni z naturą. Szkolny ogród Jonek”. Celem było wykorzystanie niezagospodarowanej przestrzeni w taki sposób by stworzyć miejsce przyjazne dla rekreacji i edukacji ekologicznej. Za środkom finansowym zakupiono ogrodzenie, rośliny, korę, sprzęty do prac ogrodniczych oraz meble ogrodowe. Zostało przygotowane także podłoże do prawidłowego nasadzenia krzewów. W realizacji projektu uczestniczyło 32 uczniów, a ogród będzie wykorzystywany przez całą społeczność w kolejnych latach.

Technikum nr 2 przy ul. Elfów 9

Uczniowie zrealizowali w roku 2023 aż dwa projekty. Pierwszy to „Kultura w oprawie”, który polegał na zorganizowaniu w profesjonalny sposób kilku szkolnych uroczystości i wydarzeń kulturalnych. Dzięki pozyskanym środkom finansowym zakupiono niezbędny sprzęt i wyposażenie takie jak modułowa ścianka konferencyjna, statyw, filc techniczny i reflektory sceniczne.

Drugi to „Zakup licencji Corel Draw Graphics”, która zainstalowana jest na 16 stanowiskach komputerowych. Dzięki projektowi uczniowie nabywają praktycznych umiejętności poprzez tworzenie grafik wektorowych. Zakupiona licencja jest dożywotnia, co pozwoli by uczniowie w kolejnych latach nauki z niej korzystali.

Zespół Szkół nr 4 im. J. Groszkowskiego przy ul. Bielskiej 100

Na terenie szkoły zrealizowano projekt „Innowacyjna szkoła”. Celem projektu było udoskonalenie szkolnego radiowęzła. Udało się zakupić mikrofony, aparat, laptop, serwer tower i niezbędne akcesoria montażowe. Ponadto uczniowie samodzielnie zamontowali pianki wygłuszające pomieszczenie oraz przygotowali wszystkie zakupione rzeczy do używania przez grupę osób zaangażowanych w radiowęźle.

Zespół Szkół nr 6 przy al. Piłsudskiego 10

W VI edycji MBO zrealizowano projekt o nazwie „Akcja Integracja – stworzenie przestrzeni integracyjno – informacyjnej”. Dzięki pomysłowi stworzono, w jednym z centralnych miejsc w szkole, nowoczesną i estetyczną przestrzeń do wspólnego spędzania czasu i umieszczania informacji dotyczących całej społeczności szkolnej. Zakupiono 5 nowoczesnych modułowych siedzisk oraz mobilne tablice informacyjne.

Zespół Szkół nr 7 przy ul. Browarowej 1a

„I w głowie i w nogach” to tytuł projektu uczniów Zespołu Szkół nr 7. Młodzieży zależało, by uatrakcyjnić czas spędzany w szkole oraz podczas zajęć sportowych. Dzięki MBO systematycznie dokupywane są nowoczesne gry i sprzęty, dzięki czemu szkoła staje się bardziej przyjaznym miejscem. Tym razem, dzięki środkom finansowym, udało się zakupić dwie profesjonalne bieżnie elektryczne oraz zestaw gier planszowych.

Zespół Szkół Specjalnych nr 8 przy ul. Edukacji

„Więcej czadu – młodzi mają głos” – czyli uruchomienie radiowęzła na terenie szkoły oraz wdrożenie młodszych uczniów szkoły branżowej do obsługi sprzętu. Powstały strefy różnej muzyki: kojących dźwięków natury, relaksacji, wyciszenia i rozrywki. Uczniowie brali udział w każdym etapie realizacji projektu. Pomagali przy montażu kabli, wykonywali drobne prace porządkowe i przygotowali pomieszczenie, które zostało przeznaczone dla radiowęzła. Projekt przyczynił się do integracji społeczności szkolnej oraz miłego spędzania czasu podczas przerw. W ramach zadania zakupiono: sprzęt do nagłośnienia wraz z głośnikami oraz materiały do montażu.

I LO im. L. Kruczkowskiego przy ul. Korczaka 6

Tym razem uczniowie I LO zdecydowali się na realizacji projektu pod tytułem „Kruczek na sportowo”. Celem było uatrakcyjnienie zajęć sportowych, który wiązał się z zakupem sprzętu sportowego. Uczniowie wszystkich klas regularnie korzystają ze sprzętu w czasie lekcji wychowania fizycznego. Dzięki projektowi doposażono salę gimnastyczną, salę fitness oraz siłownię.

II LO im. C.K. Norwida przy ul. Norwida 40

Pomysł projektu na który wpadli uczniowie II LO nosił tytuł „Zielona szkoła – przyjazną szkołą”. Polegał na zorganizowaniu akcji malowania obrazów przez uczniów szkoły, które będą ozdobą korytarzy szkolnych. Zakupiono wszystkie niezbędne materiały. Ponadto w projekcie uwzględniono także zakup kanap i ławek na szkolne korytarze oraz zakup wielu kwiatów doniczkowych i książek.

III LO im. S. Wyspiańskiego przy ul. Elfów 62

W III LO celem projektu  pod nazwą „Uratuj Życie” było zadbanie o edukację i bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej. Celem projektu było zadbanie o edukację i bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej. W ramach projektu zakupiono zestaw fantomów odzwierciedlających osobą dorosłą, dziecko i niemowlę oraz defibrylator szkoleniowy. Lekcje edukacji dla bezpieczeństwa zostały uatrakcyjnione, a uczniowie mają możliwość odpowiednio przygotować się do wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz defibrylacji. Zajęcia z wykorzystaniem nowego sprzętu uświadamiają jak ważna jest szybka reakcja w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Około 400 uczniów miało możliwość korzystania z zakupionych materiałów na lekcjach EdB, wychowania fizycznego oraz lekcjach wychowawczych. Dodatkowo przeprowadzono zajęcia z pierwszej pomocy w Przedszkolu „Akademii Przedszkolaka”.

Przechwytywanie

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. do zapewnienia bezpieczeństwa. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X