Dziękujemy za każdy projekt!

21 marca zakończyliśmy I etap Budżetu Obywatelskiego na rok 2023, czyli przyjmowanie wniosków złożonych przez mieszkańców. W tym roku otrzymaliśmy 197 formularzy. Czekamy jeszcze na projekty przesłane pocztą tradycyjną. Na etapie oceny formalnej mamy 149 wniosków rejonowych oraz 48 wniosków ogólnomiejskich.

Złożone projekty obejmują zadania związane z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Mieszkańcy najczęściej wnioskują o poprawę bezpieczeństwa i komfortu korzystania z infrastruktury miejskiej. Nie zabrakło też wniosków dotyczących nasadzeń zieleni. Pojawiło się również kilka projektów dotyczących placów zabaw i możliwości wspólnego spędzenia czasu na nich.

Dużą grupę projektów stanowią projekty o charakterze kulturalnym, takie jak: cykle animacji dla dzieci, festyny, półkolonie, spotkania autorskie oraz zajęcia z rękodzieła. Zadania te integrują mieszkańców i pozawalają na ciekawe zagospodarowanie czasu wolnego.

Kilkanaście osób wnioskowało o zajęcia sportowe, poprawiające kondycję mieszkańców: aerobik, zumbę oraz utworzenie infrastruktury do uprawiania wspinaczki.

Serdecznie dziękujemy autorom za każdy złożony projekt. Ponadto dziękujemy wszystkim mieszkańcom za poparcie projektów na formularzach.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X