To może pomóc przy pisaniu projektu do BO

Tyszanie coraz aktywniej włączają się w procesy współdecydowania o wyglądzie miasta. Jednym z narzędzi pozwalającym na dokonanie realnych zmian jest Budżet Obywatelski.

 

W poprzednich edycjach BO mieszkańcy zaproponowali m.in.: budowę boisk, stref wypoczynku, placów zabaw oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Zgłoszono też projekty związane z remontem chodników i ulic oraz budową wiat śmietnikowych i parkingów.

 

Jeżeli chcesz złożyć projekt do Budżetu Obywatelskiego, który ma na celu zmianę twojego najbliższego otoczenia koniecznie zapoznaj się z dokumentem pn.: "System zarządzania publicznymi terenami zieleni dla miasta Tychy". W tym opracowaniu zawarte są wytyczne  i standardy dotyczące zieleni, chodników, ławek a nawet koszy na odpadki, tak by przestrzeń w naszym mieście była zagospodarowana spójnie i estetycznie. Rozwiązania, zawarte w tym dokumencie można uwzględnić już na etapie planowania inwestycji.

 

Do złożonego formularza zgłoszeniowego należy załączyć mapę z miejscem planowanej realizacji projektu. Mapę można pobrać ze strony System Informacji o Terenie.

 

Szczegółowe informacje nt. procedury BO w Zarządzeniu Prezydenta Miasta oraz na stronie razemtychy.pl.

 

Na Państwa projekty czekamy do 25 lutego 2021 r.

grafika na stronę BO1

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X