Podziękowanie!

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w tegorocznym głosowaniu na projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Szczególne podziękowania należą się osobom, które osobiście zaangażowały się w kampanię informacyjną i zachęcały mieszkańców do głosowania.

W dniu 21 września 2020r. zakończyło się głosowanie na projekty mieszkańców złożone do tyskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru było łącznie 165 projektów, z czego 43 projekty dotyczące całego miasta i 122 projekty dotyczące poszczególnych osiedli i dzielnic. Głosować można było poprzez stronę internetową lub za pomocą kart papierowych. Nowością w tym roku była możliwość zagłosowania w Mobilnym Punkcie do Głosowania.

W zeszłym roku głosowanie trwało 4 dni dłużej a mieszkańcy oddali 11 705 głosów elektronicznych. W tym roku łącznie na projekty w głosowaniu elektronicznym zostało oddanych 16 961 głosów. To najwięcej oddanych elektronicznie głosów z wszystkich edycji. Teraz pozostało podliczyć głosy oddane za pomocą kart papierowych. Ostateczne wyniki głosowania będą  podane do publicznej wiadomości do 7 października. Projekty z największą liczbą głosów zostaną wpisane do budżetu miasta i zrealizowane w 2021 roku.

 

na stronę zdjecie kart kopia

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X