Spotkania / szkolenia / baza wiedzy

Szkolenia dla koordynatorów wolontariatu w organizacjach.

Zapraszamy na szkolenia z zakresu zarządzania wolontariatem mające na celu przygotowanie organizacji do współpracy z wolontariuszami (prawne regulacje wolontariatu, rekrutacja wolontariuszy, komunikacja z wolontariuszami, zakończenie współpracy z wolontariuszem). Koordynatorzy poznają metody wdrażania programu wolontarystycznego w organizacji, budowania współpracy zespołowej i zagospodarowanie potencjału poszczególnych wolontariuszy. Pogłębią wiedzę o tym, jak zdobywać, motywować i utrzymać wolontariusza.

Szkolenia dla wolontariuszy

Zapraszamy wolontariuszy na szkolenie wprowadzające w zagadnienia wolontariatu. Z nami poznasz podstawy prawne, kwalifikacje wolontariuszy, prawa i obowiązki, kodeks etyczny, fakty i mity dotyczące wolontariatu.

Terminy szkoleń i spotkań podamy wkrótce.

 

Baza wiedzy - proponowane publikacje

Praktyczny poradnik współpracy z wolontariuszami

Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”

W podręczniku znajdziesz opisy ciekawych praktyk i standardy realizacji projektów wolontariackich.

 

Podręcznik e-wolontariatu

Fundacja Dobra Sieć

W podręczniku znajdziesz informacje o tym jak zmieniać świat dzięki e-wolontariatowi, czyli wykorzystaniu nowych technologii i współpracy z wirtualnymi społecznościami.

 

Wolontariat szkolny - krok po kroku

Miasto Stołeczne Warszawa

W tej krótkiej publikacji znajdziesz informacje o tym jak zorganizować wolontariat w szkole.

 

Elementarz. Pierwszy krok do współpracy.

Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”

W Elementarzu znajdziesz propozycję zaplanowania w organizacji lub instytucji przemyślanej i całościowej polityki wolontariatu.

 

Modele współpracy z wolontariuszami

Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”

W publikacji znajdziesz propozycje czterech nowych modeli współpracy z wolontariuszami wypracowanych i opisanych w ramach projektu „Modelowy wolontariat”

 

Biblioteka wolontariatu

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu

Na stronie znajdziesz mnóstwo publikacji dotyczących wolontariatu, wolontariuszy i działalności społecznej. Publikacje podzielone są na kategorie i zagadnienia.

Jak przygotować projekt społeczny - bezpłatne warsztaty dla młodzieży

AM Warsztaty NGO X 2022 1

Warsztaty są skierowane do młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz szkolnych kół wolontariatu zainteresowanych tematyką NGO.

W trakcie praktycznej części warsztatów autorzy (osoba lub grupa projektowa) dwóch najlepszych projektów wypracowanych w trakcie warsztatów otrzymają możliwość zrealizowania projektu w kwocie 500 zł.

W ramach projektu zaplanowaliśmy spotkania wolontariuszami z innych krajów przebywających na rocznej wymianie w Polsce. Młodzi ludzie podzielą się z nami swoimi doświadczeniami i przybliżą ideę wolontariatu międzynarodowego. Przedstawimy możliwości uczestnictwa w wymianach międzynarodowych.

Wolontariusz zagraniczny w szkole. Spotkanie on-line o możliwościach jakie daje Europejski Korpus Solidarności!

webinarium org przyjmujace
 
We wtorek (15 grudnia) o godz. 17.00 fundacja Internationaler Bund Polska zaprasza wszystkich nauczycieli, pedagogów, przedstawicieli szkół i placówek oświatowych na spotkanie online, na którym opowie o tym jak wolontariusze z zagranicy mogą wesprzeć pracę w szkole!

Poznaj wolontariat zagraniczny, czyli Europejski Korpus Solidarności w praktyce!

webinarium1

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym pierwszym wydarzeniu on-line!
Wraz z fundacją Internationaler Bund Polska organizujemy webinar, który przybliży temat wolontariatu zagranicznego w Europejskim Korpusie Solidarności.
O czym będziemy rozmawiać?

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X