• V edycja Budżetu Partycypacyjnego
  • 5 000 000 złotych na projekty mieszkańców

Młodzieżowy Budżet Partycypacyjny

W Tychach rusza pilotażowy Młodzieżowy Budżet Partycypacyjny!

Tyskie szkoły to miejsce, w których można spotkać wielu kreatywnych i zaangażowanych młodych ludzi.  To dla nich miasto uruchamia we wrześniu nowy projekt pn. Młodzieżowy Budżet Partycypacyjny (MBP). Założenia do tyskiego MBP zostały wspólnie ustalone na warsztatach i debacie, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz dyrektorzy tyskich szkół ponadpodstawowych. W ramach pilotażowej edycji MBP w budżecie miasta zabezpieczono dla młodych tyszan 30 000 złotych.

Propozycję zadań może zgłosić każdy uczeń, którego szkoła bierze udziału w tym przedsięwzięciu, pod warunkiem, że do swojego pomysłu przekona minimum 15 rówieśników, a pomysł jest zgodny ze statutem szkoły. Warto zaznaczyć, że realizacja każdego projektu wymaga od młodzieży ważnych umiejętności: diagnozowania potrzeb, planowania i dobrej pracy zespołowej, umiejętności organizacyjnych.

Współpracując z tyskimi szkołami można przekonać się jak duży jest potencjał aktywności wśród młodych tyszan – nie można go pozostawić bez wsparcia!

Ładowanie...