Konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania przestrzennego Osiedla C

Zakończyliśmy działania związane z konsultacjami społecznymi prowadzonymi w ramach programu Przestrzeń dla Partycypacji.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem podsumowującym ten proces, który jest dostępny do pobrania poniżej.
To było pracowite półrocze, które dzięki Państwa zaangażowaniu było niezwykle owocne i pozwoliło nam przygotować się rzetelnie do prac związanych z opracowaniem projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Choć zakończyliśmy realizację programu, to jeszcze nie koniec działań planistycznych na Osiedlu C. Niebawem będziemy mogli wyłożyć projekt planu miejscowego do publicznego wglądu i każdy będzie mógł wziąć udział w dyskusji i złożyć ewentualne uwagi.
Zachęcamy do aktywnego włączenia się w planowanie przestrzeni w naszym mieście.
RAPORT

 


Archiwalne informacje:

 

Kontynuujemy konsultacje społeczne poświęcone Osiedlu C! Dzięki nim wspólnie przygotujemy wytyczne do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Nasze działania rozpoczęliśmy od diagnozy problemów na osiedlu, jego silnych stron oraz potrzeb mieszkańców. Zwróciliśmy się do mieszkańców za pośrednictwem ankiety – papierowej i internetowej, a także porozmawialiśmy w punktach konsultacyjnych. Naszą wiedzę o osiedlu poszerzyliśmy podczas spaceru badawczego prowadzonego przez panią Annę Syskę – Miejską Konserwator Zabytków w Tychach. W materiałach do pobrania poniżej można znaleźć podsumowanie etapu diagnozy, które będzie stanowiło odniesienie dla naszych kolejnych prac. We wrześniu spotykaliśmy się w punktach konsultacyjnych, gdzie skupiliśmy się na wspólnym wypracowaniu rozwiązań i pomysłów dla zidentyfikowanych problemów zaznaczając je na mapie.

Kolejnym działaniem będzie praca warsztatowa w formule online, w ramach której - podobnie jak podczas punktów konsultacyjnych - spróbujemy wspólnie znaleźć pomysły poprawy jakości życia i rozwiązań problemów na osiedlu C!

Jak będziemy pracować?

W dniu 7 października (czwartek) w godzinach 14.00-17.00 będziemy obsługiwać punkt konsultacyjny online, który będzie dostępny pod linkiem Zoom

(link: https://zoom.us/j/96711158238?pwd=S2FJeWx4dCthaTI0N25Jb3dYNU85Zz09 Meeting ID: 967 1115 8238 Passcode: 647314)


Będziemy widoczni i słyszalni. Uczestnicy będą mogli dołączyć do nas w każdym momencie podobnie jak miało to miejsce podczas stacjonarnych punktów konsultacyjnych. Oprócz widoku wideorozmowy do dyspozycji uczestników będzie podgląd tablicy stworzonej na platformie Miro dostępnej pod linkiem: https://miro.com/app/board/o9J_lukHE6Q=/.

Warsztat będzie obsługiwany przez dwoje pracowników Referatu Planowania Przestrzennego: moderatora, który będzie przedstawiał zawartość tablicy i rozmawiał z uczestnikami w celu wypracowania nowych pomysłów i rozwiązań problemów oraz drugiej osoby wspierającej sprawną obsługę tablicy przysłuchując się rozmowie i zaznaczając odpowiednio na mapie i przyczepiając karteczki. Uczestnicy będą mogli rozmawiać głosowo lub na czacie. Poza widocznym obrazem kamery z twarzą osoby moderującej, będzie wyświetlany również ekran z tablicą. Równolegle, każdy będzie mógł przyglądać się całej tablicy we własnym zakresie otwierając powyższy link.

Konsultacje zakończymy raportem zawierającym wytyczne do planu miejscowego. Zachęcamy do zapoznania się z Przewodnikiem po planowaniu przestrzennym, który wyjaśni, o co w takim planie chodzi.

Koordynatorem konsultacji jest pan Michał Lorbiecki z Wydziału Planowania Przestrzennego i Urbanistyki Urzędu Miasta Tychy (e-mail: , tel. 32 776 3701 / 3768)

Prace prowadzone są pod okiem ekspertów z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju oraz Fundacji Stocznia w ramach projektu Przestrzeń dla Partycypacji.


Konsultacje społeczne poświęcone Osiedlu C! Dzięki nim wspólnie przygotujemy wytyczne do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Nasze działania rozpoczęliśmy od diagnozy problemów na osiedlu, jego silnych stron oraz potrzeb mieszkańców. Zwróciliśmy się do mieszkańców za pośrednictwem ankiety – papierowej i internetowej, a także porozmawialiśmy w punktach konsultacyjnych.

Naszą wiedzę o osiedlu poszerzyliśmy podczas spaceru badawczego prowadzonego przez panią Annę Syskę – Miejską Konserwator Zabytków w Tychach.

W materiałach do pobrania poniżej można znaleźć podsumowanie etapu diagnozy, które będzie stanowiło odniesienie dla naszych kolejnych prac.

We wrześniu ponownie spotykamy się w punktach konsultacyjnych, a następnie podczas pracy warsztatowej w formule online (o tym wkrótce!). Tym razem skupimy się na wspólnym wypracowaniu rozwiązań i pomysłów dla zidentyfikowanych problemów.

Ważne daty:

16 września godz. 13.30-16.30 - Plac Skłodowskiej-Curie
23 września godz. 13.30-16.30 - Plac Czarnieckiego

Konsultacje zakończymy raportem zawierającym wytyczne do planu miejscowego. Zachęcamy do zapoznania się z Przewodnikiem po planowaniu przestrzennym, który wyjaśni, o co w takim planie chodzi.

Koordynatorem konsultacji jest pan Michał Lorbiecki z Wydziału Planowania Przestrzennego i Urbanistyki Urzędu Miasta Tychy (e-mail: , tel. 32 776 3701 / 3768)

Prace prowadzone są pod okiem ekspertów z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju oraz Fundacji Stocznia w ramach projektu Przestrzeń dla Partycypacji.


 Diagnoza społeczna Osiedla C

 

Nasze działania rozpoczniemy od diagnozy problemów na osiedlu, jego silnych stron oraz potrzeb mieszkańców. Zwrócimy się do mieszkańców za pośrednictwem ankiety – papierowej i internetowej, a także porozmawiamy w punktach konsultacyjnych, które pojawią się na Placu Czarnieckiego i Marii Curie-Skłodowskiej.

Naszą wiedzę o osiedlu poszerzymy podczas spaceru badawczego prowadzonego przez panią Annę Syskę – Miejską Konserwator Zabytków w Tychach.

Ważne daty:

7 czerwca start ankiety

- MZBM Tychy – ROM III przy ul. Cyganerii 43

- Filia Nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Czystej 27

- Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy przy Al. Niepodległości 49

 • skąd pobrać ankietę do wydruku: poniżej
 • gdzie można zwrócić wypełnioną ankietę:
   • MZBM Tychy – ROM III przy ul. Cyganerii 43
   • Fillia Nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Czystej 27
   • Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy przy Al. Niepodległości 49
   • elektronicznie (przesyłając skan lub zdjęcie) na adres mailowy:

 

24 czerwca, godz. 11.00 -17.00 (czwartek), Plac Czarnieckiego punkt konsultacyjny

 

1 lipca, godz. 11.00-17.00 (czwartek), Plac Marii Curie-Skłodowskiej punkt konsultacyjny

 

29 lipca (czwartek) o godzinie 16.00 spacer badawczy.

Zbiórka przy przystanku kolejowym Tychy Zachodnie (dawnym budynku dworca - "okrąglaku").

W sierpniu przeanalizujemy zebrane dane.

We wrześniu zaadresujemy kluczowe dla mieszkańców kwestie  - wspólnie wypracujemy rozwiązania i pomysły podczas punktów konsultacyjnych i warsztatów online.

Konsultacje zakończymy raportem zawierającym wytyczne do planu miejscowego. Zachęcamy do zapoznania się z Przewodnikiem po planowaniu przestrzennym, który wyjaśni, o co w takim planie chodzi.

Koordynatorem konsultacji jest pan Michał Lorbiecki z Wydziału Planowania Przestrzennego i Urbanistyki Urzędu Miasta Tychy (e-mail: , tel. 32 776 3701 / 3768)

Prace prowadzone są pod okiem ekspertów z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju oraz Fundacji Stocznia w ramach projektu Przestrzeń dla Partycypacji.

timeline pdp

Materiały do pobrania:

 LINK DO ANKIETY

 

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X