Zrób to! Czyli o tym, że pomysły warto przekuwać w działanie!

Czwartek, 13 września, 2018

O tym, że aktywność w Tychach się opłaca mogli przekonać się młodzi uczestnicy debaty zorganizowanej przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia, Wydział Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą oraz Tyską Radę Młodzieżową. A to wszystko za sprawą naszych tyskich liderów, którzy w ciekawy sposób podzielili się wiedzą i doświadczeniami na temat tego,  jak własne pomysły przekuć w projekty, a projekty w działanie. I tak pani Monika Szynczewska opowiadała, o tym jak można przy wykorzystaniu środków z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji realizować w Tychach swoje sportowe pasje. Natomiast pani Martyna Wojtaszek zdradziła kulisy powstania Tyskiego Festiwalu Podróżniczego „Tychy Miasto Zdobywców”. Pani Monika opowiedziała jak wpadła na pomysł zorganizowania Festiwalu i złożenia wniosku do Tyskiego Banku Kultury, w ramach którego otrzymała pieniądze na realizację swoich zamierzeń. Dziś wspólnie z Miejskim Centrum Kultury  przygotowuje V edycję imprezy. W podwójnej roli na debacie wystąpiła pani Ania Kózka, która jest wnioskodawczynią do budżetu partycypacyjnego oraz organizatorką "Warsztatów Kreatywnych dla dorosłych", na realizację których pozyskała środki z Tyskiego Banku Kultury. Pani Ania doradzała na debacie, między innymi jak z sukcesem zorganizować kampanię promującą wśród sąsiadów zadanie zgłoszone do budżetu partycypacyjnego. W tym roku na osiedlu C powstał sensoryczny plac zabaw, którego inicjatorką jest właśnie pani Ania. O tym jak profesjonalnie zorganizować duże sportowe imprezy, w tym rajdy rowerowe opowiadał pan Michał Kasperczyk - ze Stowarzyszenia Sportowego NOL-Tychy. Ideę wolontariatu wśród młodzieży promowali: pan Konrad Kasperek oraz pan Tomasz Budziosz z Tyskiej Rady Młodzieżowej.

Na debacie nie zabrakło również głosu Urzędu Miasta Tychy. I tak pani Krystyna Rumieniuch - Naczelnik Wydzialu Spraw Społecznych i Zdrowia, pani Iwona Ciepał - Naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą oraz pan Paweł Drzewiecki - Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, zapraszali młodych tyszan do skorzystania z programów specjalnie przygotowanych po to, by móc sfinansować pomysły zgłaszane przez mieszkańców.

Nad przebiegiem debaty czuwał moderator, pan Paweł Jaworski - urbanista, członek zarządu Fundacji Napraw Sobie Miasto, osoba odpowiedzialna m.in. za projekt Żywa Ulica.

Ale oczywiście najważniejsi na debacie byli młodzi tyszanie, którzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Mamy nadzieję, że przykład osób, które swoje pomysły z sukcesem przekuli w działanie zainspiruje ich do własnej aktywności chociażby w ramach Młodzieżowego Budżetu Partycypacyjnego! Na koniec debaty, na potwierdzenie tego, że w Tychach aktywność sie opłaca młodzież wspólnie wykonała mural "AKTYWNE TYCHY", który można zobaczyć na parkingu przed Halą Sportową!

Powyżej zamieszczamy galerię zdjęć, których autorem jest Michał Janusiński.

PoWtŚrCzPtSoNd
0102
03040506070809
10111213 141516
17181920212223
24252627282930
Ładowanie...